Internet náš každodenný

Život bez internetu je dosť ťažké pochopiť. Používame ho prakticky na všetko v našich životoch, dokonca aj na spojenie s ľuďmi okolo nás. Čo by sa stalo, keby internet náhle zmizol? Neboli by žiadne sieťové prvky a my by sme sa vrátili niekam do 90. rokov.

Zobudíte sa každé ráno a začnete s rutinou, ktorá pre väčšinu z nás zahŕňa pozeranie správ. Či už ide o vašich priateľov, celebrity, šport alebo aktuálne udalosti, zvyčajne sa to začína na vašom smartfóne, alebo tablete. Dokonca aj pri dochádzaní do práce máte pustený podcast alebo internetovú rozhlasovú stanicu. Keď už pracujete, posielate e-maily, videokonferencie a posielate textové správy priateľom. A pokiaľ v kancelárii nemáte nadmerné množstvo kolegov, pravdepodobne kontrolujete aj svoje profily sociálnych médií. Z pohodlia domova viete objednať čerstvé potraviny priamo až do vášho domova, objednať novú gola sadu pre manžela a tiež skontrolovať známky deťom cez webovú stránku.

Život bez internetu

Niektorí ľudia môžu tvrdiť, že bez internetu bolo lepšie. Sú to rovnakí ľudia, ktorí si myslia, že internet je zlé miesto a, že všetci mladí sú celé dni na sociálnych sieťach. Áno, môže to byť pravdivé tvrdenie. Štúdie ukazujú, že takéto neustále využívanie sociálnych médií môže mať negatívny vplyv na naše životy.

Bolo by však oveľa ťažšie hovoriť so svojimi priateľmi každý deň (alebo každú hodinu). Jednou z najväčších nevýhod by pravdepodobne bol nedostatok fotiek psov v našich životoch. 😊

Na druhej strane môže byť odpojenie od internetu zázračné pre naše osobné vzťahy. Nemali by sme obrazovku, ktorá by nás rozptyľovala a začali by sme žiť v okamihu. Predstavte si, že sa vydáte na večeru so svojimi kamarátmi a skutočne sa rozprávate. A konverzácia, aj keď stále môže ísť o klebety, by sa zamerala na skutočný svet. Život bez internetu má veľa výhod, ale predovšetkým stojí za zmienku, že by sme skutočne komunikovali s ľuďmi. Naša závislosť na pripojených zariadeniach ničí aj náš spánok.

Vedeli ste, že v roku 2016 sa hľadal výraz „memes“ viac ako „Jesus“?