Aké sú vaše priradené rastliny podľa horoskopu?

Od začiatku civilizácie sa ľudstvo pokúšalo nájsť zmysel a prepojenie s hviezdami. Vytvorili sme si silné väzby medzi rastlinami a zverokruhom. Aj keď tieto zoznamy nie sú úplné, byliny tu uvedené sú tie, o ktorých je známe, že súvisia s každým znamením. Ak by ste chceli vedieť viac prečítajte si mesačný horoskop a uvidíte, aké plány s vami hviezdy a planéty zamýšľajú. Čo sa týka nášho zoznamu rastliniek, veľa z nich nájdete aj na území Slovenska. Nič vám nebráni nájsť si pekné ubytovanie v Poprade  a vybrať sa do okolitej prírody.

Baran je prvým astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 21. marcom a 20. aprílom, potom je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Barana, sú: bazalka, žihľava, trebuľka, palina, pelargónie.

Býk je druhým astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny spadajú medzi 21. aprílom a 21. májom, potom je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Býk sú: mäta, tymian, slez maurský, kocúrnik obyčajný.

Blíženci sú tretím astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 22. májom a 21. júnom, potom je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Blížencov, sú: kôpor, petržlen, aníz, levanduľa, majoránka.

Rak je štvrtým astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 22. júnom a 23. júlom, potom je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Raka, sú: šalvia, aloe, citrónová tráva, petržlen, kapucínka.

Lev je piatym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 24. júlom a 23. augustom, je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Leva, sú: slnečnica, breza bielokôrá, harmanček, estragón, svetlík.

Panna je šiestym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 24. augustom a 23. septembrom, potom je to vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Panny, sú: rasca, kôpor, mäta, majoránka, lipa.

Váhy sú siedmym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny sú od 24. septembra do 23. októbra, potom je to vaše znamenie.

Bylinky, ktoré zodpovedajú znameniu Váhy, sú: baza, tymian, ľubovník bodkovaný, bergamot, púpava.

Škorpión je ôsmym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 24. októbrom a 22. novembrom, toto je vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Škorpióna, sú: bazalka, šalvia, koriander, žihľava, rakytník

Strelec je deviatym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 23. novembrom a 21. decembrom, toto je vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Strelca, sú: šalvia, bazalka, šafran, trebuľka, repík.

Kozorožec je desiatym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 22. decembrom a 20. januárom, toto je vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Kozorožca, sú: rozmarín, estragón, rasca, harmanček, majoránka.

Vodnár je jedenásty astrologický znak zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 21. januárom a 19. februárom, toto je vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Vodnára, sú: kostihoj, rozmarín, fenikel, valeriána lekárska, zlatobyľ.

Ryby sú dvanástym astrologickým znamením zverokruhu. Ak vaše narodeniny padnú medzi 20. februárom a 20. marcom, toto je vaše znamenie.

Byliny, ktoré zodpovedajú znameniu Ryby, sú: bazalka, šalvia, rumanček, citrónová tráva, medovka, arónia čiernoplodá.