11 zásad šťastného života

 1. Milujte sa. Samy seba. So všetkými svojimi kladmi aj zápormi. Niekto nie je dokonalý a vy ste svojou najbližšou osobou. Buďte na seba dobrí.
 2. Robte, čo vás baví. Nezamestnávajte sa len preto, aby ste mali príjem, a preto, aby ste niečo vykonávali. Samozrejme všetko je umenie možného a keď práve budete v situácií, keď to inak nepôjde, každá práca a hlavne pláca je dobrá, ale neuspokojte sa s tým. Zistite, čo vás baví a začnite to robiť! Nevzdávajte sa a choďte za svojim snom. A môže to byť čokoľvek, od predaja siloniek cez nivelačný systém na dlažbu až po prácu vo firme farby Trnava.
 3. Venujte sa svojím koníčkom. Radi čítate? Čítajte! Radi spievate? Spievajte! Radi sa prechádzate po lese prosím bežte von, robte, čo vám robí radosť a tú radosť potom zdieľajte s ostatnými…:)
 4. Pestujte si zdravé vzťahy s ostatnými. Buďte na ostatných milí, a myslite vždy viac na ostatných ako ste zvyknutý. Hovorte, čo si myslíte. Neklamte. Buďte k ľuďom úprimný. Láskavý, ale úprimný. Nastavujte si hranice.
 5. Bežte do prírody. Naša generácia trpí tým, že je málo v prírode a veľa v meste.
 6. Skúšajte nové veci, robia veci zaujímavejším
 7. Nebojte sa zmien. Pravidelne nejaké robte. Nemusíte pravidelne meniť partnera, mám na mysli, aby ste urobili niečo mimo zo svojho stereotypu.
 8. Starajte sa o to, aby ste mali zdravé telo. Zdravé a silné telo, aby vás neobťažovalo, ale prinášalo vám radosť.
 9. Robte pravidelne niečo pre druhých. Či už je to varenie pre ľudí na ulici alebo venčenie psíkov v miestnom útulku.
 10. Pravidelne sa potešte nejakou maličkosťou. Nemyslím tým, že si musíte niečo kupovať, ale robte to, čo vás teší. Pozrite si obľúbený seriál, vypočujte obľúbeného speváka. Choďte na koncert
 11. Cestovanie otvára oči k radostnejšiemu prežívania života deň za dňom